A bőrgyógyászat az orvostudomány azon ága, amely a bőr-, haj-, és köröm elváltozásaival, betegségeivel valamint azok gyógyításával foglalkozik.A klinikánkon dolgozó bőrgyógyász szakorvosaink célja, hogy Pácienseink bőrének egészségét és szépségét megőrizzék.
Bőrünk egészsége az egész szervezet szempontjából fontos. Életünk során számos behatás éri legnagyobb szervünket, amely a test első számú védelmi vonala. Bármit eszünk vagy teszünk, annak nyoma marad, és befolyásolhatja belső egyensúlyunkat, immunrendszerünket. Karbantartása, gyakori ellenőrzése, esetleges megbetegedéseinek kezelése tehát nem csak esztétikai szempontból elengedhetetlen.
Szakmai egyeztetés beavatkozás előtt, melynek keretein belül felmérjük a jelenlegi problémákat, igényeket és összeállítjuk a kezelési tervet.
A konzultáció során a páciens részletes tájékoztatást kap a javasolt kezelésekről/beavatkozásokról, azok várható eredményeiről és lehetséges kockázatairól, valamint felteheti felmerülő kérdéseit is.
Receptet kizárólag maximum 3 hónapon belül kezelt vagy jelenleg is kezelés alatt álló Pácienseink számára áll módunkban felírni, amennyiben a Páciens rendelési időben személyesen befárad érte klinikánkra.
Amennyiben Páciensünk 3 hónapnál hosszabb ideje nem járt nálunk, abban az esetben csak kontroll vizsgálat keretén belül áll módunkban receptet felírni.
A fagyasztás folyékony nitrogénnel történik, melyet különböző bőrelváltozások kezelésére használunk. A folyékony nitrogén megfagyasztja a bőr felső rétegét, hólyagot és hámlást idéz elő. Ahogyan gyógyul a kezelt terület, pörk képződik, mely pár nappal később leesik és új bőr alakul ki alatta. A kezelés mindösszesen néhány percig tart. Esetleges mellékhatások: hólyagképződés, fájdalom, pigmentációs eltérések: túlzott(hiper) pigmentáció vagy pigment hiány (hipopigmentáció) a kezelt területen.
A beavatkozás után bőrpír, zsibbadás, lüktetés jelentkezik, amely pár órán belül szűnik.
Legkésőbb másnapra hólyag alakul ki, amelyet steril tűvel ki lehet lyukasztani. A sebet fertőtlenítő oldattal kell kezelni. (Hólyag nem feltétlenül alakul ki talpkezelésénél.)
Szemölcs kezelése esetén a beavatkozást követő napon a kezelt területet be kell fél órára szappanos vízbe áztatni, és az elfehéredett, elhalt bőrt egy bőrvágó ollóval, laposan kell levágni.
A kezelés során az eltávolítani kívánt bőrnövedéket elektromos áram által létrehozott hőhatással kezeljük. A kezelés lényegét a hőhatás okozta roncsolás (égetés) alkotja. Fontos, hogy csakis a bőrgyógyász által meghatározott képletek távolíthatóak el így. Pl. időskori szemölcsök/hámszemölcsök, fibrómák, közönséges szemölcsök. Az anyajegyek eltávolítása TILOS ilyen módszerrel, az minden esetben sebészileg történik.
Az kezelést injekciós lidokainos érzéstelenítéssel végezzük. Lidokainérzékeny pácienseink számára is tudunk érzéstelenítést biztosítani. A beavatkozás során seb keletkezik, amely a mérettől függően gyógyul: a kisebb sebek nagyjából 7-10 nap alatt, míg a nagyobbak esetében a teljes regeneráció akár 2–3 hetet is igénybe vehet. A tökéletes kozmetikai eredmény elérése miatt az orvos által javasolt utókezelés szükséges. A kezelés után az elváltozás nagyságától-mélységétől függő apró heg maradhat vissza. A napsütéses, meleg időszakokban, a nyári hónapokban, a beavatkozást nem végezzük el, mivel ilyenkor a sebgyógyulás a fokozott verejtékezés miatt lassabb, nagyobb eséllyel fertőződik felül a kezelt terület, illetve fokozottabb a hajlam az erőteljes napsugárzás okozta elszíneződésre, pigmentálódásra.
Szívritmus-szabályzóval rendelkező pácienseken csak kardiológiai szakvélemény birtokában tudjuk elvégezni a kezelést.